Laser na zmiany naczyniowe – laserowe usuwanie żylaków i zamykanie naczynek

Laser posiada bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom laserowym można zlikwidować różnego rodzaju zmiany. Wśród nich znajdują się także zmiany naczyniowe – żylaki oraz rozszerzone naczynka krwionośne.Usunięcie zmian naczyniowych nie musi wymagać skomplikowanej i inwazyjnej procedury. Dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się w tym celu laser, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów z zachowaniem optymalnego poziomu bezpieczeństwa.Za pomocą lasera można zlikwidować różnego rodzaju zmiany naczyniowe, które widoczne są na skórze twarzy oraz ciała. Najlepiej sprawdza się w przypadku zmian mniejszych, ale można także stosować go do tych rozległych i głębszych – wtedy konieczne może być kilkukrotne wykonanie zabiegu.

Co dają urządzenia laserowe?

Za pomocą urządzeń laserowych można usuwać:
• żylaki na nogach
• rozszerzone, pękające naczynka na twarzy – „pajączki”
• naczynka widoczne na innych partiach ciała
• plamy naczyniowe – malformacje naczyniowe kapilarne
• naczyniaki rubinowe i gwiaździste
• innego rodzaju zmiany naczyniowe.

Laser – jak usuwa zmiany naczyniowe?

Laserowe usuwanie żylaków oraz zamykanie naczynek krwionośnych odbywa się najczęściej z wykorzystaniem specjalnego lasera, który generuje światło cechujące się odpowiednimi parametrami, w tym także właściwą częstotliwością. Podczas zabiegu ma miejsce fototermoliza, czyli proces, w trakcie którego światło lasera dociera do naczynia, a następnie zamienia się w energię cieplną, która doprowadza do jego zniszczenia. W rezultacie żylaki lub naczynka pomniejszają się, więc nie są już widoczne. Zabieg nie wymaga prowadzenia żadnych nacięć chirurgicznych. Nie powoduje on również uszkodzeń okolicznych tkanek, ponieważ parametry wiązki laserowej dobierane są tak, aby oddziaływać tylko na zmiany naczyniowe. Pacjenci nie potrzebują również specjalnej rekonwalescencji.

Laserowe usuwanie żylaków

Żylaki kończyn dolnych pojawiają się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Laserowe usuwanie żylaków to skuteczny i bezpieczny zabieg, który pozwala na ich zlikwidowanie. W porównaniu z operacjami skuteczność tej procedury szacowana jest aż na 98%!Laserowe usuwanie żylaków (ang. EVLT – EndoVenous Laser Treatment) to zabieg wykonywany w znieczuleniu, dlatego też jest on bezbolesny. Trwa od 20 do 60 minut. Pacjent niedługo po zabiegu może powrócić do domu.

Laserowe zamykanie naczynek

Dzięki laserom można także zamknąć naczynka krwionośne. Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i na ciele to zabieg niemalże bezbolesny, który nie wymaga stosowania znieczulenia. Trwa on koło 20 minut.Gdzie można skorzystać z zabiegów laserowych na żylaki i naczynka?
Aktualnie laserowe usuwanie żylaków i zamykanie naczynek wykonać można w wielu prywatnych klinikach i gabinetach medycznych na terenie całego kraju. Koszty zabiegów kalkulowane są indywidualnie i wynoszą od około 400 złotych dla mniejszych zmian do nawet 2 5000 – 6 000 złotych dla większych żylaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj