Gdzie wykonać prywatnie USG dzieci?

Badania u dzieci często wywołują u nich lęk – dotyczy to zarówno małych dzieci, jak i tych starszych. Warto dobrze wybrać miejsce wykonywania badania, by przebiegło ono spokojnie i bezproblemowo. Pozwoli to uniknąć dalszej niechęci dziecka przed badaniami, a także zagwarantuje wiarygodny wynik. Dowiedz się, gdzie wykonać prywatnie USG dziecka.

Na czym polega badanie USG i czy jest całkowicie bezpieczne dla Twojego dziecka?

USG, czyli ultrasonografia, jest jednym z najpopularniejszych badań obrazowych. Uniwersalność oraz całkowite bezpieczeństwo tej metody sprawia, że znalazła szerokie zastosowanie w ocenie stanu tkanek i narządów. W rękach doświadczonego specjalisty to nieocenione narzędzie, które pozwala na szybką diagnostykę wielu nieprawidłowości anatomicznych i schorzeń czynnościowych.

Badanie USG wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych, które emitowane są przy pomocy przyłożonej do skóry głowicy. Fale odbijają się od badanych tkanek, po czym rzutowane są na ekran aparatu USG. Na podstawie obrazu lekarz jest od razu w stanie stwierdzić ewentualne nieprawidłowości w obrębie badanego obszaru.

Badanie USG dziecka jest bezbolesne i bezpieczne, nawet w przypadku konieczności wielokrotnego powtarzania procedury w krótkim czasie. Po zakończonym badaniu dziecko może od razu powrócić do normalnej aktywności.

Jakie USG najczęściej wykonuje się u dzieci?

U małych dzieci zaleca się profilaktyczne wykonanie:

  • USG stawów biodrowych – badanie wykonywane od 6. do 12. tygodnia życia dziecka, pozwala na szybką diagnozę dysplazji stawu biodrowego.
  • USG przezciemieniowe – wykonuje się je do ukończenia 1. roku życia, gdy dziecko posiada jeszcze niezarośnięte ciemię. Badanie to służy do wykrywania wad rozwojowych mózgu, diagnozowania uszkodzeń okołoporodowych czy krwawień wewnątrzczaszkowych.
  • USG jamy brzusznej – badanie ukazujące wszelkie ewentualne nieprawidłowości w obrębie narządów układu pokarmowego i moczowo-płciowego. Niekiedy przed badaniem lekarz wymaga dodatkowego nawodnienia dziecka.

Wykonaj prywatne badanie USG

Badanie USG możesz wykonać w prywatnych przychodnich, bez długiego czekania w kolejce. W wybranych placówkach kliniki MULTI MED na badania USG przyjmowane są dzieci poniżej 12. roku życia. Doświadczona kadra medyczna doskonale radzi sobie z małymi pacjentami, przez co badanie nie jest dla dziecka stresujące, a wynik jest w pełni wiarygodny. Prywatne USG dziecka to krótsze oczekiwanie na badanie i jego wyniki, co jest bardzo ważne dla rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj