W jaki sposób zaoszczędzić na domowych zakupach z Kupino?

Choć starasz się kupować tylko to, co potrzebne, to ciągle masz wrażenie, że wydajesz za dużo na codzienne zakupy? Wprowadź zmiany w swoich nawykach i dobrze sprawdź, gdzie popełniasz wciąż te same błędy! Poniżej, znajdziesz kilka złotych rad na oszczędności w domowym budżecie!

W jaki sposób można zaoszczędzić na codziennych zakupach?

Przede wszystkim wybieraj się na zakupy tylko z przygotowaną listą produktów. Jeśli kupujesz tylko to, co zapisałeś na kartce, nie stracisz dodatkowych funduszy na chwilowe zachcianki. Tworząc taką listę zakupów, zawsze weź pod uwagę, jakiego typu dania przygotujesz z konkretnych produktów.

To nie musi być gotowy, tygodniowy jadłospis, ale warto choć trochę przemyśleć, co ugotujesz w zakupionych warzyw oraz mięsa i czy na pewno kupujesz tylko tyle żywności, ile faktycznie masz szansę zjeść.

Zanim udasz się za zakupy, sprawdź także gazetki z promocjami. Jeśli dobrze skalkulujesz, w którym punkcie produkty są akurat najtańsze to możesz zaoszczędzić na dodatkowe przyjemności. W ten sposób zaoszczędzisz też czas. Pojedziesz tylko do tego sklepu, który faktycznie Cię interesuje. Taką gazetkę z promocjami, znajdziesz na Kupino.

Czy na pewno kupujemy tylko te produkty, które są nam niezbędne?

Naprawdę można zaoszczędzić kilka złotych, jeśli nie wydamy ich na niepotrzebne zapasy ręczników papierowych lub akcesoriów do sprzątania. Najlepszym środkiem do mycia łazienki lub kuchni będzie ocet lub soda. Obydwa produkty bardzo tanie, ale i bezpieczne dla wszystkich domowych użytkowników.

Zastanów się również, czy ekologiczne jest zużywanie tak dużej ilości ręczników papierowych. Miej jedną rolkę w zanadrzu, ale nie używaj jej do czyszczenia wszystkich powierzchni.

Przejrzyj także domowe zapasy. Może się okazać, że Twoje szafki wcale nie są tak puste, jak zakładałeś, a z produktów, które posiadasz możesz przygotować całkiem solidne i zdrowe dania. Nie magazynuj produktów, tylko dlatego, że znalazłeś je na promocji. Z czasem ich termin przydatności minie, a Ty szybko stwierdzisz, że ten zakup był zupełnie niepotrzebny.

I wreszcie, najważniejsza z zasad: nigdy, nie wychodź na zakupy spożywcze głodny! To najgorsze, co możesz zrobić dla swojego portfela! Już dawno sprawdzono, że osoby odczuwające głód kupują wiele niepotrzebnych produktów, które prędzej, czy później się marnują!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj