Chusty do noszenia, które podbiły serca mam

Od pewnego czasu niezwykle popularnym stało się używanie chust do noszenia dzieci. Coraz to pojawiają się kolejne głosy, mówiące o tym jak świetnym rozwiązaniem są chusty dla dzieci. Czy jednak w rzeczywistości naprawdę chusty do noszenia są tak fenomenalne jak wszyscy wokół twierdzą? Na początek przyjrzyjmy się ich zaletom. Bez zastanowienia można wymienić tutaj, że podczas stosowania chust dla niemowlaka maluch znajduje się bardzo blisko swojej mamy – oddziałuje to na budowanie wzajemnych relacji, bliskości i tworzy niesamowitą więź między dzieckiem, a rodzicem. Kolejną z zalet jest praktyczność. Dzięki chuście do noszenia w pewnym sensie zdobywasz dodatkowe dwie ręce. Normalnie zmuszona byłaś do noszenia swojego brzdąca na rękach, przez co obowiązki i czynności, które musiałaś w międzyczasie wykonywać stanowiły wyzwanie nie do przejścia. Chusta dziecięca stwarza możliwość jednoczesnego noszenia bobasa i wykonywania codziennych prac wokół. Nic więc dziwnego, że opinie chust do noszenia są w przeważającej ilości pozytywne, a wiele mam chętnie po nie sięga. Teraz pozostaje do ustalenia kolejna kwestia. Wiemy już, że chusty do noszenia dzieci to naprawdę warty uwagi produkt, jednak posiada on wiele przeróżnych modeli. Stąd też pytanie – jaką chustę do noszenia dziecka wybrać?

Chusta do noszenia kółkowa, elastyczna, czy tkana?

Producenci oferują różne gramatury, sploty i rodzaje chust do noszenia dzieci. Poniżej skupimy się na trzech rodzajach. Wśród nich znajdują się: chusty do noszenia kółkowe, elastyczne oraz tkane. Czym się one różnią? Która będzie najlepsza dla dziecka? Spróbujmy odrobinę przybliż ten temat. Na początek ważne jest samo rozróżnianie chust. Chusty kółkowe nosi się wyłącznie na jednym ramieniu. Rozróżnią ją koło, które utrzymuje materiał i pozwala na odpowiednie dopasowanie chusty. Noszenie dziecka na jednym ramieniu z jednej strony jest wygodne i pozwala na dowolne ułożenie chusty, w zależności od preferencji jej użytkownika, z drugiej strony jednak mocno obciąża jedną stronę ciała rodzica, przez co pozwala na noszenie jedynie maluszków. Chusta kółkowa posiada jednak możliwość noszenia także nieco starszego dziecka. W tym przypadku malec noszony jest na biodrze lub na plecach. Drugą z opcji są chusty elastyczne odznaczają się prostym wiązaniem. Jej zaletą jest to, że chusta elastyczna ma jedną długość i jedno wiązanie. Chustę tę często poleca się jako pierwszą dla dziecka. Ostatnią z chust jest chusta tkana. Wiele osób wybiera właśnie tę chustę, gdyż jest ona odpowiednia na cały okres noszenia berbecia, jest wygodna, uniwersalna i, podobnie jak kółkowa, daje możliwość noszenia dziecka z przodu, na boku lub z tyłu.

Meta: Chusty do noszenia dzieci, które podbiły serca mam na całym świecie. Chusta kółkowa, elastyczna czy tkana – która jest najlepsza? Sprawdź już na Tulisie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj