Jaką wybrać hulajnogę?

Powoli zbliża się wiosna. To czas aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także czas pierwszych komunii świętych. Wraz z tym duchowym wydarzeniem pojawiają się pytania natury przyziemnej. Na przykład jaki prezent powinien kupić rodzic chrzestny? W ostatnich latach bardzo modne i popularne są hulajnogi. Również i w tym roku nie tracą one na atrakcyjności i są często wybierane nie tylko na komunijny prezent, ale również jako gadżet dla osób dorosłych. Chcesz kupić hulajnogę, ale nie wiesz jaki model wybrać, ile może ona kosztować i jak ten zakup sfinansować.

Rodzaje hulajnóg

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje hulajnóg. Manualne, czyli napędzane siłą mięśni – jest to podstawowy i najstarszy model hulajnogi, a także hulajnogi elektryczne. Te drugie posiadają wbudowane akumulatory wielokrotnego ładowania. Zasilają one niewielkich rozmiarów silnik elektryczny ukryty w obudowie hulajnogi, który z kolei napędza koła. Jest to stosunkowo prosta konstrukcja, nie wymagająca skomplikowanej obsługi, a która pozwala rozwijać naprawdę duże prędkości przejazdu.

Hulajnogi klasyczne vs elektryczne

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj hulajnóg ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Hulajnogi klasyczne, które są napędzane siłą mięśni i wymagają odpychania się jedną nogą, to prawdziwe hulajnogi w podstawowym wydaniu. Jazda na nich wymaga wprawy i wysiłku. Jest polecana wszystkim, którzy szukają ciekawych form treningu, a jednocześnie chcą przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Hulajnogi elektryczne są natomiast bardzo wygodne w użytkowaniu i nie wymagają żadnego wysiłku fizycznego. Pozwalają na szybką jazdę, również pod górkę. Niestety ich oczywistą wadą w stosunku do hulajnóg nożnych jest wyższa cena.

Ile kosztują hulajnogi elektryczne i zwykłe

Jak dużo pieniędzy przyjdzie nam zapłacić za kupno hulajnogi elektrycznej i klasycznej? Podstawowe modele elektrycznych hulajnóg można kupić już za 600 do 700 złotych. Jeśli jednak szukasz lepszej jakościowo konstrukcji, z pojemnymi akumulatorami i silnikiem o wysokim momencie obrotowym, warto zainwestować w hulajnogę elektryczną w cenie od 1200 złotych. W tym pułapie rozpoczynają się godne polecenia urządzenia, które doskonale sprawdzą się w użytku dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Cena za hulajnogę klasyczną, przeznaczoną od odpychania się nogą to od 200 złotych wzwyż.

Na co zwracać uwagę przy zakupie hulajnogi?

Istotnych czynników, które będą decydować o komforcie korzystania z hulajnogi jest naprawdę wiele. To przede wszystkim średnica kół – im większa, tym bardziej komfortowa jest jazda po nierównościach. Pojemność akumulatorów, a także materiał, z którego hulajnoga została wykonana. Najlepsze, bo najlżejsze są hulajnogi aluminiowe. Niestety pozostają one również wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, jak np. wgniecenia. Nie bez znaczenia jest również cena. Hulajnogi elektryczne to wydatek rzędu ok. 1000 złotych. W jego sfinansowaniu pomóc może pożyczka bez BIK. Wzięta na okres kilku miesięcy, pozwala rozłożyć wydatek na dogodne raty, które nie będą obciążać domowego budżetu. Pożyczka bez BIK to jedna wielu dostępnych form finansowania zakupu. Można również nabyć hulajnogę płacą za nią kartą kredytową lub korzystając z systemu ratalnego oferowanego przez sklep.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj