Kup tanio schodołaz, korzystając z dofinansowania PFRON

Jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim, to doskonale wiesz, jak wiele trudności może sprawić pokonanie zwykłych schodów. Strach przed upadkiem podczas ryzykownego przenoszenia na rękach przez opiekuna sprawia, że wielu niepełnosprawnych unika wychodzenia z domu. Nie bądź jednym z nich! Pozyskaj dofinansowanie z PFRON i zobacz, jak tani może być zakup schodołazu, który sprawi, że bezpiecznie pokonasz niemal każde schody.

Jak zdobyć dotację z PFRON dla niepełnosprawnych?

Jeśli chcesz otrzymać dofinansowanie PFRON, musisz posiadać grupę inwalidzką i mieszkać w budynku z barierami architektonicznymi, np. schodami. Ponadto powinieneś uzyskać aktualne zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi, że Twój rodzaj niepełnosprawności wymaga likwidacji barier. Jeżeli spełniasz te warunki, wypełnij wniosek o dotację z PCPR dla niepełnosprawnych i skompletuj załączniki. Wzór wniosku znajdziesz na stronie internetowej najbliższego urzędu – MOPS-u, MOPR-u lub PCPR-u. Gdy zgromadzisz dokumentację niezbędną do uzyskania dofinansowania PFRON, zgłoś się do nas, aby otrzymać darmowy kosztorys schodołazu.

PFRON – pomoc dla niepełnosprawnych krok po kroku

Dołącz naszą ofertę do wniosku i złóż dokumenty w PCPR-ze, MOPS-ie lub MOPR-ze właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Następnie cierpliwie czekaj na informacje od urzędu o ewentualnych uchybieniach oraz wyznaczenie terminu wizji lokalnej przedstawicieli PFRON. Kolejnym etapem procesu przyznawania dotacji z PCPR jest zebranie Komisji, która rozpatrzy Twój wniosek. Jeśli otrzymasz dofinansowanie, zostaniesz zaproszony do urzędu w celu podpisania umowy z PFRON. Po uzyskaniu środków finansowych i zakupie schodołazu nastąpi ocena realizacji projektu przez Komisję oraz rozliczenie z zadań opisanych w umowie.

Ile wynosi dofinansowanie dla niepełnosprawnych?

Maksymalna wartość dotacji z PCPR pokryje nawet 95% kosztów związanych z zakupem schodołazu lub budową windy. Nie może ona jednak przekroczyć 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia. Uzyskanie najwyższej puli środków z dofinansowania PFRON pozwoli Ci kupić schodołaz o wartości kilkunastu tysięcy złotych za zaledwie kilkaset złotych. Przede wszystkim jednak umożliwi Ci wygodne i bezpieczne przemieszczanie się po schodach. I to nie tylko w Twoim miejscu zamieszkania, lecz również w restauracji, muzeum, przychodni czy hotelu. Schodołaz to mobilny transporter, który możesz szybko złożyć, schować do bagażnika samochodu i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie chcesz!

Dofinansowanie PFRON to także pomoc w zakupie windy

Dodatkowe środki finansowe dla osób niepełnosprawnych możesz również przeznaczyć na założenie platformy schodowej, podnośnika pionowego lub komfortowego dźwigu Stiltz. Jeśli masz silne ręce, którymi potrafisz samodzielnie przenieść ciężar ciała na siedzisko, rozważ także montaż taniego krzesełka schodowego. Każde z wymienionych wyżej urządzeń pozwoli Ci samodzielnie pokonywać schody w Twoim domu – bezpiecznie i bez żadnego wysiłku.

Dofinansowanie PFRON 2020 – terminy

Wniosek o dotację z PFRON dla niepełnosprawnych możesz złożyć w dowolnym momencie – urzędy przyjmują dokumentację przez cały rok. Pamiętaj jednak o tym, że przyznanie dofinansowania może zależeć od ilości dostępnych środków. Nie czekaj więc z dopełnieniem formalności i już teraz odwiedź swój urząd, aby zwiększyć szanse na uzyskanie pomocy dla niepełnosprawnych.

Chcesz otrzymać dotację na likwidację barier? Skontaktuj się z naszym ekspertem i odbierz bezpłatny kosztorys, który stanowi załącznik do wniosku o dotację z PCPR!

Zadzwoń pod nr:

+48 606 686 002 | +48 787 986 002 | +48 692 44 94 74

lub wyślij e-mail na adres: info@winda-na-schody.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj