Jak ochronić mieszkanie przed słońcem i owadami

Mieszkanie jest często naszym azylem, w którym chcemy odpocząć od zgiełku i stworzyć dla siebie idealną oazę spokoju. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Często drażniącymi czynnikami są owady, które szczególnie latem potrafią być dokuczliwe.

Dla wielu osób problemem okazuje się też nadmierne nasłonecznienie wnętrza mieszkania. Szczególnie w takich pomieszczeniach jak sypialnia. Są jednak sposoby na to, aby ochronić mieszkanie przed owadami, a także kontrolować stopień jego nasłonecznienia. Sprawdź, na co najlepiej się zdecydować.

Moskitiery – idealne rozwiązanie, które ochroni mieszkanie przed owadami i pyłami

Doskonałym sposobem na to, aby ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi z zewnątrz, czyli owadami, jest zamontowanie moskitiery przy oknie. Ale jaki produkt wybrać? Tutaj z pomocą przychodzi marka Karnix. W jej ofercie znajdziesz dwa typy moskitier. Pierwszy z nich to moskitiery rolowane. Mają one podobną konstrukcję do rolet. Z tym, że nie ma tutaj tkaniny, a siatka wykonana z wytrzymałego włókna szklanego. W razie konieczności możesz nieco podnieść do góry roletę i np. podlać kwiaty czy wyczyścić parapet. Druga propozycja to moskitiery ramowe. Tutaj siatka nie jest chowana w kasecie, a rozciągnięta na aluminiowej ramie. Dostępne są modele z ramami w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać je kolorystycznie do stolarki okiennej. To powoduje, że elewacja zachowuje estetyczny wygląd. Moskitiery tego typu można bardzo łatwo zdjąć i ponownie zamontować w kilka chwil.

Rolety w kasecie – stylowa i dobra ochrona przed słońcem

Jeżeli natomiast chcesz ochronić swoje mieszkanie od nadmiernego nasłonecznienia, wybór masz jeszcze większy. Jedną z ciekawszych propozycji są tutaj rolety w kasecie. Tkanina jest tutaj chowana w kasecie, co pozwala na zachowanie wysokiej estetyki aranżacji okiennej. Produkt ten dostępny jest w kilku wersjach m.in. rolety dzień noc, rolety zaciemniające, żakardowe, a także do pokoi dziecięcych czy młodzieżowych. Dużą zaletą w tym przypadku jest możliwość bezinwazyjnego montażu na ramie okiennej. Dzięki czemu bez problemu można w razie konieczności roletę zdjąć i zamontować ją ponownie. Nie jest tutaj wymagany żaden dodatkowy sprzęt, ani specjalistyczne umiejętności.

A może zasłony? Wybierz odpowiednią tkaninę i karnisz do mieszkania

Jeżeli nie chcesz montować rolet przy oknie, ale jednocześnie chcesz mieć możliwość, przynajmniej częściowego zaciemnienia wnętrza, postaw na odpowiednio dobrane zasłony. Najlepiej sprawdzą się materiały o zwartym splocie. Nie będą one bowiem przepuszczały światła słonecznego. Pamiętaj tutaj jednak o tym, że w nowoczesnych aranżacjach raczej rezygnuje się z ciężkich tkanin na rzecz naturalnych i lekkich materiałów. Zwróć też uwagę na to, aby do tkaniny, ale i całej aranżacji wnętrza dobrać odpowiednie karnisze. Obecnie w modzie są proste rozwiązania np. pojedyncze lub podwójne drążki mocowane na subtelnych wspornikach. Przykłady takich produktów znajdziesz na stronie wyżej wspomnianego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj