Ekologiczna butelka z filtrem – poznaj fakty i mity

Słyszałeś wiele o butelce filtrującej? Ale co jest faktem, a co mitem? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tego niezwykłego rozwiązania. Zainteresowany? Do dzieła!

Ekologiczna butelka z filtrem – co warto wiedzieć?

Butelka filtrująca to poręczny, lekki i wyjątkowo trwały produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach, gdziekolwiek jesteś. Ekologiczna butelka z filtrem wyposażona jest w filtr węglowy (naturalny, powstały z łupin orzecha kokosowego), który usunie zapach i smak chloru z wody kranowej, lekko podniesie jej pH oraz pozostawi niezmienioną ilość pierwiastków w niej występujących. Wiesz już, co możesz zyskać dzięki butelce filtrującej, czas odpowiedzieć sobie na najczęstsze pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości:

1) Czy butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET? FAKT

Butelka z filtrem jest wykonana z tworzywa PET, które spełnia przepisy dotyczące wielokrotność użytkowania wyrobu z tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktu z żywnością regulowane przez Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

2) Czy butelka filtrująca PET jest jednorazowa? MIT

Butelka filtrująca jest produktem przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Jedynym elementem, który należy wymieniać (raz w miesiącu), jest filtr węglowy. Dla niektórych mylący może być symbol umieszczony na butelce: „jeden w trójkącie”. Jednak odnosi się on jedynie do rodzaju tworzywa oraz sposobu jego recyklingu.

3) Czy do wody mogą przeniknąć szkodliwe substancje z butelki? MIT

Butelka filtrująca jest regularnie sprawdzana przez wewnętrzne laboratorium (na przykładzie polskiej marki Dafi) oraz niezależne, akredytowane instytucje.

4) Czy tworzywo, z którego została wykonana butelka filtrująca, może zawierać szkodliwy Bisfenol A? MIT

Wszystkie produkty od polskiej marki Dafi są wolne od szkodliwego bisfenolu i ftalanów.

5) Czy ekologiczna butelka z filtrem może podlegać recyklingowi? FAKT

Butelka filtrująca jest oczywiście wielokrotnego użytku, dlatego jej zadaniem jest służyć przez długi czas, jeśli jednak np. ulegnie zniszczeniu, możesz dać jej drugie życie poprzez recykling tworzyw sztucznych.

6) Czy filtr węglowy jest naturalny i bezpieczny dla zdrowia? FAKT

Filtr składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego. Węgiel ten jest w 100% naturalny, pozyskiwany ze spalania łupin orzechów kokosowych. Dlatego jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. To ten sam węgiel, który używa się podczas problemów z układem pokarmowym.

7) Czy istnieje ekologiczna butelka z filtrem wyprodukowana w Polsce? FAKT

Butelka filtrująca (Soft oraz Solid) Dafi produkowana jest w jednej z dwóch fabryk ulokowanej w Kielcach. Cały proces (produkcja, pakowanie oraz wysyłka) odbywa się w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym rozwiązaniu (ekologiczna butelka z filtrem)? Wejdź na stronę polskiej marki Dafi blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi/ i poznaj szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj