Jak urządzić pokój niemowlaka – sztuka doboru oświetlenia

Urządzając pokój dla niemowlaka, trzeba mieć na względzie szereg istotnych aspektów. Jednym z nich jest dobór oświetlenia. Warto pamiętać, że lampy dla dzieci muszą w tym przypadku pełnić nie tylko estetyczne funkcje.

Oświetlenie niemowlęcego pokoju powinno być spójne ze stylistyką pomieszczenia, lecz istnieje jeszcze druga strona medalu. Oczy niemowląt są wrażliwe – zbyt ostre światło może im zaszkodzić. Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy dla dzieci?

Centralne oświetlenie do pokoju niemowlaka

Centralne oświetlenie zamontowane na suficie w pokoju niemowlaka ma wiele zalet. Przede wszystkim stanowi źródło równomiernie rozchodzącego się światła, lecz jego rodzaj ma niebagatelne znaczenie. W tym przypadku zalecane są ledowe lampy dla dzieci emitujące delikatne i ciepłe światło niepodrażniające wzroku maluszka.

Lampka nocna – obowiązkowa w pokoju niemowlaka

Lampki nocne dla dzieci odznaczające się niewielkimi rozmiarami to w niemowlęcym pokoju strzał w dziesiątkę. Można pokusić się zarówno o tradycyjny model ustawiany na komodzie czy stole, jak i o lampkę do kontaktu. Tego typu oświetlenie dostępne jest w wielu zabawnych kształtach, które z pewnością przykują uwagę małego domownika. Najważniejsze jest jednak to, że roztaczają aurę łagodnego i niemęczącego wzroku światła.

Kinkiet w pokoju niemowlaka – czy warto?

Kinkiety oferowane przez sklep Lamps & Company to świetny pomysł na oświetlenie niemowlęcego pokoju. Można je montować pojedynczo lub w większych ilościach – w zależności od potrzeb oraz od wielkości pomieszczenia. Kinkiety kojarzą się zwykle z aranżacjami na nutę retro, ale jest to bardzo nowoczesne oświetlenie mające sporo atutów.

Oświetlenie wielofunkcyjne – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, wielofunkcyjne lampy dla dzieci sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zastosowania oświetlenia mającego do spełnienia różne zadania – zwykle w sypialni rodziców połączonej z pokojem malucha. Składa się na nie centralne źródło światła (np. plafon) oraz lampy w pobliżu łóżeczka niemowlaka i przy łóżku dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj