Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Odpowiednie krzesełko do karmienia to jeden z najważniejszych mebelków dla najmłodszego członka rodziny. Współczesny rynek oferuje mnóstwo możliwości w tym zakresie, więc wybór właściwego modelu bywa niekiedy sporym wyzwaniem. Co zatem trzeba mieć na uwadze?

Kiedy warto kupić krzesełko do karmienia?

Zakup krzesełka do karmienia jest dość indywidualną sprawą, niemniej taki nabytek na pewno przyda się w sytuacji, gdy dieta malucha będzie się stawać urozmaicona – czyli ok. 6. miesiąca życia. Kiedy jego jadłospis zostaje poszerzany o dania o bardziej stałej konsystencji, wówczas trzeba koniecznie zadbać o to prawidłową pozycję dziecka podczas jedzenia. Łatwiej i bezpieczniej jest jeść w pozycji siedzącej. Od ustawienia głowy pociechy zależy to, jak będą pracować żuchwa oraz język. Jak wyjaśniają doradcy ze sklepu Mamissima, dziecko, które ma zapewnioną pomoc w trakcie posiłku, bez problemu poradzi sobie przez krótki czas w pozycji siedzącej.

Najlepszy fotelik do karmienia – czyli jaki?

Wybierając krzesełka dla dzieci do karmienia, należy uwzględnić kilka niezwykle istotnych kwestii. Taki mebelek musi być przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny, a przy tym zapewniający komfort i wygodę podczas posiłku. Mile widziany jest duży blat z podwyższonymi brzegami, które zapobiegają zbyt częstemu lądowaniu jedzenia na podłodze. Blat powinien być ponadto wyjmowany, co znacznie ułatwi utrzymanie go w czystości. Miękkie, szerokie siedzisko z regulowanym oparciem to kolejnym atut porządnego krzesełka. Przydadzą się również podnóżek i zabezpieczenia w postaci m.in. pasów bezpieczeństwa. W praktyce znakomicie sprawdzają się mobilne modele, niemniej kółka powinny mieć blokadę. Duże znaczenie ma również materiał, z jakiego wykonane zostało krzesełko do karmienia. Drewniane modele cieszą się niezwykle dużą popularnością z racji na właściwości tego naturalnego materiału. W sprzedaży znajdują się ponadto krzesełka z tworzyw sztucznych. Najważniejsze jest to, aby dało się łatwo wyczyścić fotelik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj