Buty dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Od pierwszych lat życia dziecka poszukujemy odpowiedniego dla niego obuwia, zdając sobie sprawę, jak jest to ważne w jego rozwoju.

  1. Jakie buty będą najlepsze?
  2. Na co zwracać szczególną uwagę?
  3. Czy sznurówki będą w butach odpowiednie?

Jakie buty będą najlepsze?

Niebawem znów wiosna, a wraz z nią kolejny remanent szafy w poszukiwaniu wiosennego obuwia dla dziecka, które najprawdopodobniej będzie za małe. Trzeba będzie odwiedzić sklep z butami dla dzieci i wybrać coś odpowiedniego. A może coś z wyprzedaży, z kolekcji jesień – zima? Obuwie dziecięce nie jest nic tańsze od obuwia dla dorosłych, pewnie dlatego, że producenci muszą przyłożyć większą wagę w projektowaniu obuwia, z uwagi na jego zdrowotne aspekty. Buty dla dzieci w pierwszych 7 latach życia powinniśmy dobierać z wielką starannością. Ważnym jest, by w rodzinie wielodzietnej dziecko nie nosiło butów po swoim rodzeństwie, to absolutnie niedopuszczalne, a prowadzić może do wielu schorzeń. Wybierajmy buty markowe, jak te dostępne na stronie TuptajTu. Dopóki dziecko nie chodzi, pozwólmy mu na swobodę, niech jego nóżki nie będą obciążone obuwiem. Kiedy jednak dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, koniecznie kupmy odpowiednie buciki.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Do 7 roku życia ustala się oś nóg dziecka, po tym okresie jego chód zaczyna przypominać chód dorosłego człowieka. Musimy zadbać, aby obuwie było giętkie i elastyczne, tak byśmy bez trudu mogli je wyginać we wszystkich kierunkach. Ważne, by buty były lekkie, dzięki czemu dziecko będzie mogło ustawiać naturalnie stopy. Buty powinny być przewiewne, a ich czubki nie mogą być zbyt ciasne, palce powinny mieć swobodę ruchu. Buty powinny być dobrze dopasowane, nie zakładajmy w żadnym razie dziecku obuwia o dwa rozmiary większego! Nie ma potrzeby noszenia butów za kostkę, natomiast zapiętek powinien być dobrze dopasowany. Jeżeli nie ma potrzeby nie kupujmy także obuwia ortopedycznego, a do 5 roku życia nie wkładajmy do butów profilowanych wkładek.

Czy sznurówki w butach będą odpowiednie?

Sznurowadła oraz rzepy to już wybór rodziców oraz dziecięcych upodobań. Wszystko zależy od grubości nóżki dziecka oraz modelu buta, który wybierzemy. Przy szczupłych nóżkach lepiej sprawdzą się sznurowadła. Zapewne będziemy się kierować również preferencjami dziecka. Nie wszystkie już potrafią wiązać buciki, łatwiej im będzie zapinać rzepy. Obuwie dziecięce Poznań to warty odwiedzenia sklep TuptajTu, gdzie znajdziemy ofertę zarówno z butami na rzepy, jak i wiązanymi na sznurówki.

Jeśli mamy jakieś wątpliwości związane ze stópkami naszych maluchów rozwiązujmy je u ortopedy dziecięcego lub fizjoterapeuty, który w razie potrzeby pomoże w wybraniu odpowiedniego obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj