Zabawki edukacyjne, dlaczego warto w nie zainwestować?

Kiedy rodzi się dziecko znajomi, przyjaciele i rodzina zasypują nas prezentami. Największym powodzeniem cieszą się zabawki. Jednak nie powinna liczyć się ich ilość tylko jakość. Dziecko nie jest w stanie bawić się wszystkimi, wybiera te, które je ciekawią.

Zabawki dostosowane do rozwoju

Każde dziecko rozwija się zupełnie inaczej, dlatego ważne jest, by zabawki dopasowywać do rozwoju dziecka a nie do jego wieku. Zabawki już od pierwszych chwil życia pozwalają dziecku szybciej się rozwijać, spełniając w ten sposób swoją edukacyjną formę. Już w wózku dziecko uczy się sięgać do zamontowanych zabawek, wyciąga rączki i chce usłyszeć pożądany dźwięk. Grzechotki natomiast pomagają ćwiczyć sprawność zaciskania dłoni, co przyda się maleństwu w kolejnych etapach rozwoju.

Zabawki edukacyjne- na czym polegają?

Dziecko najchętniej uczy się przez zabawę i zabawki edukacyjne właśnie w tym pomagają. Układanie klocków wspaniale  buduje koordynację ciała, uczy chwytania i kreatywności. Pozwala też na budowanie wyobraźni przestrzennej. Jedna zabawka a tyle możliwości. Wszystkie mówiące zabawki mogą pomóc maluchowi  w nauce pierwszych słów. Dziecko mimochodem uczy się dźwięków, które będzie chciało samo powiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj