Wakacje z dzieckiem, jak się przygotować?

Wakacje z dzieckiem – gdzie?

Planując wakacje z dzieckiem, musimy zastanowić się, gdzie chcemy jechać. Warto tu wziąć pod uwagę wiek dziecka, nasz styl życia (aktywny, czy wolimy leniwy relaks?) oraz to, czy w danym miejscu nasze dziecko się nie zanudzi.

O ile morza i jeziora nie są wymagające dobrej kondycji fizycznej (jeśli mamy zamiar spędzić większość czasu na brzegu), to już góry wymagają od nas – rodziców odpowiedniego przygotowania siebie i dziecka. Małe dzieci możemy nosić w specjalnych nosidłach turystycznych. Starsze dzieci, które już potrafią chodzić, mogą iść z nami na łatwiejsze szlaki. Zaplanujmy im jednak częste przystanki.

Także morze może być wyzwaniem dla rodzica. Jeśli pogoda nie dopisze, nasze pociechy będą nudzić się w pokoju hotelowym. Warto więc sprawdzić, czy w bliskiej okolicy naszego hotelu znajdują się atrakcje turystyczne.

Jak się przygotować do wakacji z dziećmi?

Im starsze dziecko, tym nam będzie łatwiej. O ile nastolatek nie wymaga od nas aż tak wiele uwagi jeśli chodzi o przygotowania do wakacji i wiele zrobi sam, tak już małe dzieci poniżej trzech lat są wyzwaniem, jeśli chodzi o pakowanie walizki.

Warto najpierw usiąść i zastanowić się, czego używamy codziennie. Spakować pampersy, chusteczki, ulubione zabawki, mleko i inne produkty spożywcze, które je nasz maluch. Ważne jest również to, by zabrać książeczkę zdrowia dziecka. W razie nagłego zdarzenia, z taką książeczką będziemy mogli udać się do lekarza.

Rodzic z dzieckiem powinien w czasie przygotowania na wakacje pamiętać o zabraniu gier i zaplanować czas w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj