Lato czeka – czas na obóz taneczny

Czas wakacji to czas odpoczynku dla dzieci. Są różne sposoby na spędzenie wakacji. Jednym z nich i to bardzo ciekawym jest wyjazd na obóz taneczny. Na obóz taneczny mogą jechać zarówno młodsze dzieci jak i młodzież. Organizatorzy obozów tanecznych posiadają oferty zarówno dla tancerzy początkujących jak i tych zaawansowanych. Obóz taneczny dla każdego dziecka bez względu na wiek to świetna sprawa.

Jaki jest program obozu tanecznego?

Na obozie tanecznym dzieci głównie uczą się tańczyć, ale też jest sporo innych aktywności i odpoczynku. W niektórych obozach tanecznych jest możliwość wyboru rodzaju tańca. Jednak zaleca się, aby dzieci, które chcą nauczyć się tańczyć spróbowały przygody z tańcem klasycznym, latynoamerykańskim jak nowoczesnym. W ten sposób obozowicze mają możliwość wybrania ulubionego tańca. Oczywiście wyjeżdżając na obóz taneczny (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/) trzeba też odpocząć, poznać nowych znajomych, zwiedzić ciekawe miejsca i zregenerować się. Dlatego, w programie obozu tanecznego są jeszcze zajęcia rekreacyjne, plażowanie i rozmaite wycieczki. Nie może zabraknąć letniego ogniska, czy disco z karaoke.

Większość obozów tanecznych zapewnia minimum 20 godzin nauki tańca. Jest to nie wiele godzin, ale wystarczająco, aby nauczyć się podstawowych kroków oraz stworzyć choreografię do swoich ulubionych tańców. Na obozie tanecznym instruktorzy uczą dzieci również jak stworzyć odpowiedni wizerunek sceniczny i jak się odpowiednio ubrać. Na rynku turystycznym są oczywiście obozy tanecznego dla zaawansowanych. Na takim obozie tanecznym jest dużo więcej godzin tańca. Instruktorzy skupiają się wtedy na konkretnym rodzaju tańca i trenują dzieci tylko w tym konkretnym tańcu.

Czy moje dziecko może już jechać na obóz taneczny?

Na obóz taneczny mogą jechać już dzieci w wieku 7 lat. Nie ma wymogów co do umiejętności tanecznych. Program obozu tanecznego przeważnie dostosowany jest do umiejętności uczestników. Na rynku turystycznym można znaleźć obozy taneczne dla dzieci początkujących jak i dla zaawansowanych. Im młodsze dziecko tym szybciej i łatwiej dziecko przyswoi kroki.

Jaka jest odpowiednia lokalizacja obozu tanecznego?

Obóz taneczny odbywa się tak naprawdę w każdym regionie Polski. Najlepszy obóz taneczny to chyba jednak ten, który jest organizowany nad morzem lub nad jeziorem. Dzieci uwielbiają, szczególnie w te upalne dni pluskać się w wodzie. Ponadto nad jeziorem lub morzem jest zawsze plaża i miejsce na plażowanie. Dla dzieci bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Na obozie tanecznym aktywności nigdy nie brakuje. Jest ona bardzo urozmaicona. Dzieci nie tylko uczą się tańczyć, ale również grają w różne sporty. Bardzo popularnym sportem na obozie tanecznym jest siatkówka plażowa. Młodzi tancerze potrzebują dużo ruchu. Bardzo podobną zabawą, która często jest wykorzystywana na obozie tanecznym jest wodna baloniada. Dzieciaki uwielbiają wodne szaleństwa, maty wodne, deski SUP, kajaki, rowerki wodne, czy tory do skimboardu.

Obóz taneczny to świetny pomysł na spędzenie wakacji. Uczestnicy obozu tanecznego uczą się nowych kroków i szlifują swoje umiejętności taneczne. Na warsztatach tanecznych panuje świetna atmosfera. Instruktorzy obozu tanecznego przykładają szczególną wagę do tego aby dzieci taniec wspomniały jako coś niesamowitego. Praca w grupie jest bardzo ważnym aspektem, dlatego musi być miło i wesoło. Na obozie tanecznym można poznać wielu przyjaciół. Przyjaźnie obozowe trwają często przez wiele lat.

Warto przekonać się samemu ile korzyści niesie ze sobą wyjazd na obóz taneczny. Taniec to niezwykle radosna i rozwijająca dyscyplina – doskonała dla ciała i dla ducha 🙂

Więcej obozów na stronie: https://www.kogis.pl/obozy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj