Jakie rolki dla dziecka kupić?

Jazda na rolkach to świetna zabawa dla całej rodziny, dlatego też warto nauczyć dziecko jak na nich jeździć. Można tego dokonać już kiedy skończy cztery lata.

Ważne jest jednak, aby rolki dla naszego dziecka były bezpieczne i wygodne.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze rolek?

Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to rodzaj łożysk. Dla naszego malucha łożyska te powinny być podstawowe, aby uniemożliwić zbyt szybką jazdę.

Ponadto, rolki dla dziecka muszą posiadać regulację ich rozmiaru. Nasza pociecha cały czas rośnie, tak samo jej stopy, więc będzie to korzystne również że względów finansowych.

Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej średnicy oraz twardości kół w rolkach. Te miększe szybciej się zużywają, ale lepiej tłumią drgania wynikające z jazdy po podłożu. Twardsze z kolei, wolniej się zużywają, lecz jazda po gorszym podłożu będzie wyczuwalna w postaci drgań.

Kolejną kwestią do zastanowienia się jest rodzaj płozy. Płoza z kompozytu zapewni wygodniejszą jazdę, a płoza z aluminium lepszą zwrotność.

O co jeszcze należy koniecznie zadbać, oprócz kupna rolek?

Kupując rolki, musimy również zaopatrzyć nasze dziecko w ochraniacze na kolana oraz łokcie, a także kask, aby chronił główkę malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj