Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Wybór łóżeczka dla dziecka jest niezwykle istotny. Dziecko musi poczuć się w nim dobrze, żeby chciało zasypiać samo. Musi ono być również wygodne dla rodziców, którzy często sięgają po malucha, podają mu smoczek czy karmią butelką. Na pewno musi być też wykonany z przyjaznych dla dziecka materiałów.

Regulacja poziomów

Większości rodziców nie stać na to, żeby kupować łóżeczko na każdy etap rozwojowy dziecka. Dlatego tak ważne jest, żeby łóżeczko miało regulowaną wysokość, którą łatwo dopasować do potrzeb dziecka. Kiedy dziecko jest malutkie materac znajduje się na samej górze, gdyż możemy być pewni, że dziecko nie wypadnie z łóżeczka. Wraz z rozwojem obniżamy poziom materaca, aż do samego dołu, kiedy to dziecko swobodnie staje. Szczebelki cały czas zabezpieczają dziecko, żeby, przy przewracaniu się na boki, nie spadło na podłogę.

Łóżeczka 2w1

Na rynku dostępne są łóżeczka, które rosną wraz z dzieckiem. Pozwala to w późniejszym czasie na całkowity demontaż szczebelek i zrobienie tapczaniku dziecięcego. Dzięki temu taki mebelek może posłużyć naszemu dziecku nawet do trzeciego roku życia, co pozwala na duże oszczędności. Niektóre łóżeczka posiadają również płozy, co pozwala na zrobienie z łóżeczka kołyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj