Jaki nocnik dla dziecka kupić?

Czas, kiedy próbujemy nauczyć dziecko samodzielnego siusiania jest bardzo trudny zarówno dla rodziców jak i malucha. Dziecko nie wie tak naprawdę, co się od niego chce a długie siedzenie na nocniku jest mało interesujące. Rodzice często się denerwują, co sprawia, że brzdąc zaczyna płakać.

Tradycyjne nocniki

Każdy z nas pamięta tradycyjne nocniki w różnych kolorach, które były obecne w każdym domu. Dzisiaj również są dostępne, zadbano jedynie o efektowny design i przyjemne materiały. Kupmy nocnik w ulubionym kolorze, żeby dziecku dobrze się kojarzył. Ważne też, żeby nie obcierał pupy naszego maluszka. Często spędza on kilkanaście  minut na nocniku więc musi mu być wygodnie, żeby chciał na niego ponownie usiąść.

Nocniki z atrakcjami

Dziecko szybko zacznie korzystać z nocnika, jeśli będzie mu się pozytywnie kojarzył. Dlatego producenci wymyślają wiele dodatkowych funkcji, które uatrakcyjnią dziecku siedzenie. Stad znajdziemy nocniki w kształtach postaci z bajek. Wiele nocników potrafi również nagrodzić dziecko za zrobienie siku. Nocnik odegra jakąś fajną melodyjkę bądź zaświeci się w różnych kolorach. Będzie to na pewno sporą motywacją dla maluszka, by zrobić to, za co czeka to nagroda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj