Impreza w plenerze – jak ją zorganizować?

Piękna, letnia pogoda zachęca do zabawy na świeżym powietrzu, i nie chodzi tylko o te spontanicznie zorganizowane biesiady pod chmurką, ale też duże imprezy z zaproszonymi gośćmi. Jak przygotować się do takiego wydarzenia?

Gdzie będziemy się bawić?

Dobra lokalizacja jest kluczowa, a jej wybór zależy od charakteru imprezy. Dla grupy dobrych znajomych, którzy po prostu chcą się wyrwać na weekend, najlepszą opcją będzie wynajęcie domku w lesie bądź nad jeziorem, ale już duże przyjęcie jak wesele czy event firmowy warto zorganizować w ośrodku specjalizującym się w tego typu imprezach.

Wybrany ośrodek musi zapewnić nocleg dla zaproszonych gości, warto też pomyśleć o zbiorowym środku transportu, tak by sprawnie przewieźć wszystkich w wyznaczone miejsce i nie martwić się później o powrót do domu, zwłaszcza gdy na imprezie przewidziany jest alkohol.

Idealny będzie teren zielony z dużą ilością drzew i zadaszonymi wiatami, które zapewnią przyjemny cień, a jeśli w planach jest coś więcej niż tylko biesiadowanie, sprawdzi się ośrodek zapewniający dostęp do wielu sportowych atrakcji.

Smaczne jedzenie

O tym, czy zabawa będzie udana, decyduje przede wszystkim towarzystwo, ale nie da się ukryć, że dostępność menu też ma niemałe znaczenie. Jedzenie można przygotować samodzielnie i dowieźć je na miejsce zabawy – wybieramy potrawy, które dobrze znoszą transport i nie popsują się zbyt szybko leżąc na słońcu. Sprawdzonym rozwiązaniem są szybkie przekąski, które nie wymagają podgrzewania i można je jeść także bez sztućców, a jeśli szykujemy grilla, mięso warto wcześniej zamarynować, tak by dłużej zachowało świeżość.

Impreza w ośrodku wypoczynkowym zdejmuje z nas obowiązek szykowania jedzenia, a do tego często można liczyć na dodatkowe atrakcje w tym względzie, jak kolacja połączona z warsztatami kulinarnymi czy grill z lokalnymi wędlinami.

Impreza dla dzieci

W plenerze dobrze bawić mogą się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wybierając ośrodek jak na przykład Rancho pod Bocianem można liczyć na masę atrakcji dla najmłodszych gości – na imprezie jest specjalne menu, można piec kiełbaski przy ognisku, są zabawy z udziałem doświadczonych animatorów i oczywiście dużo przestrzeni do biegania, gry w piłkę oraz innych form aktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj