Czy warto dziecku dawać słodycze?

Słodycze są niejako wpisane na stałe w jadłospis dzieci a nierzadko nawet ludzi dorosłych. Tyle już napisano o szkodliwości jedzenia słodyczy, że każdy raczej wie, gdzie tkwi przyczyna takiej złej sławy. Ale czy można totalnie krytykować jedzenie słodyczy?

Sedno tkwi w ilości.

Wszelkie słodycze same z siebie nie są złe. Niewłaściwe są ilości w jakich podajemy je dzieciom. Na ogól liczba wszelkich słodkich przegryzek jest przesadzona i to kilka razy. Duże ilości słodyczy zamulają przewód pokarmowy, sprawiają, że dziecko nie ma apetytu na pełnowartościowe posiłki. Natomiast nadmiar cukru grozi poważnymi chorobami, przede wszystkim cukrzycą i otyłością. Tak więc sporadyczne wręczenie dziecku czegoś słodkiego nie jest wcale niczym złym, jednak podawanie słodyczy w dużych ilościach, już tak.

Kiedy najlepiej jeść słodycze.

Dziecko nie musi jeść słodyczy codziennie. Warto ustanowić jeden dzień, gdy zje ono słodką przekąskę. Może to być również rodzinne wyjście na lody. W swoich działaniach trzeba być konsekwentnym albowiem niezwykle łatwo jest ulegać dzieciom zwłaszcza, gdy porównują się one do swoich rówieśników. Ponadto nigdy nie należy podawać słodyczy przed głównymi posiłkami a już przenigdy na czczo, bo grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj