Co zabrać na rodzinny rajd rowerowy?

Wycieczki rowerowe to doskonała forma rekreacji dla całych rodzin. W takich wyprawach mogą brać udział także maluchy, które przypinamy w bezpiecznych fotelikach. Rajdy wcale nie muszą być długie, żeby sprawiały radość i kształtowały w najmłodszych sportowego ducha.

Niezbędne wyposażenie

Do rajdu rowerowego trzeba się dobrze przygotować, szczególnie jeśli na wycieczce chcemy spędzić cały dzień. Przede wszystkim musimy zadbać o dzieci poprzez założenie kasków i ochraniaczy. W słoneczną pogodę wszyscy uczestnicy powinni wysmarować się kremami z filtrem. Warto też ubrać się na cebulkę, żeby w czasie dnia móc swobodnie dopasowywać ilość ubrań do pogody. Z pewnością przydadzą nam się okulary przeciwsłoneczne, dużo wody w bidonach i dobre rękawiczki. Jeden z uczestników powinien mieć też pompkę, klucze i kilka niezbędnych narzędzi, które pozwolą naprawić drobne usterki w rowerze.

Piknik

Nie jesteśmy w stanie pedałować przez cały dzień, dlatego warto zaplanować sobie rodzinny piknik. Wystarczy do sakwy włożyć kilka drobnych przekąsek, napoje i wodę a także koc termiczny, na którym wszyscy będą mogli zasiąść. Jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce to możemy zrobić ognisko i upiec kiełbaski na patykach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj